Hoş Geldin!

“Girişim girişimcisi kadardır” mottosuyla yola çıkan Girişimci Okulu, 3 yılı aşkın süredir öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor.

Girişimci Okulu, girişimcilik ekosisteminde deneyim odaklı sistematik bir eğitim kültürü oluşturmak isteyen bir oluşum. Düzenlediğimiz eğitimler, zirveler ve mentor buluşmalarıyla temel misyonumuz olan girişimcilik ekosistemine donanımlı insan sağlamanın yanı sıra proje geliştirme konusunda da girişimci arkadaşlara destek sağlamayı amaçlıyoruz.

2018 Yılında üniversiteye yeni başlamış girişimcilerin kurduğu bu oluşum, şu anda farklı şehirlerden, farklı üniversitelerden, farklı ekollerden insanlarla değerlenip değer üretmeye devam ediyor.

Yaş, bölüm, okul fark etmeksizin herkese kapılarını açan Girişimci Okulu’nun tek kriteri çizginin dışına çıkmak. Kısacası Girişimci Okulu; denemekten korkmayanların, birlikte öğrenenlerin, öğrendiklerini paylaşmaktan keyif alanların okulu.

Peki neler yaptık?

Geçen 3 yılda Girişimci Okulu olarak “GOAlter” adlı bir eğitim modeliyle halihazırdaki eğitimleri interaktif çalışmalarla harmanlayarak sentez bir eğitim modeli oluşturduk. Deneme ve interaktiflik odaklı bu eğitim modeli birçok kişi tarafından benimsendi. Klasik eğitim sisteminin dışına çıkıp, insanları denemeye teşvik ettik; yılmadan, yanlış yapmaktan çekinmeden ve en önemlisi korkmadan denemeye.

Buna ek olarak ekip içinde çeşitli etkinlik ve eğitimler düzenledik. Henüz lise döneminde olan gençlere pazarlama, satış, iletişim ve yönetim gibi konularda eğitimler düzenledik. Katılımcılarımızı ve ekip arkadaşlarımızı geniş bir network ağının içine dahil ettik ve bu sayede onları güzel fırsatlarla buluşturduk.

Şu anda da ekosisteme donanımlı bireyler yetiştirme amacından taviz vermeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Güçlü ve geniş ekibimizle yeni projeler için çalışıyor, yeni eğitim modellerini şekillendiriyoruz.

Girişimci Okulu olarak yaptığımız işten çok büyük keyif alıyor, her gün yeni projeler için sabırsızlıkla çalışıyoruz.

Girişimci Okulu öğrenmeye, öğrenirken öğretmeye devam ediyor! Bu aileyle tanışmak veya ekip arkadaşı olmak istersen iletişime geçmen yeterli. Tanıştığımıza şimdiden çok memnun olduk!