Merhaba!Girişimci Okulu'na Hoşgeldiniz! Abone Ol 

Teknoloji

Apple’ın elektrikli sürücüsüz otomobili ABD’de üretilecek

1 Dakika Okuma Süresi

Apple Car modeli ile ilgili her geçen gün yeni bir haber karşımıza çıkıyor. Son paylaşılan bilgilere göre Apple’ın elektrikli sürücüsüz otomobili ABD’de üretilecek.

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai Motor’un elektrikli otomobil geliştirmek amacıyla Apple ile iş birliği çalışmalarının ilk aşamalarında olduğu bilgisinden sonra, son paylaşılanlara göre üretimle ilgili bir başka detay ise Hyundai Motor üzerine oldu.

Paylaşılan rapora göre Hyundai Motor’un üst düzey yöneticileri Apple ile çalışma fikri konusunda ikiye bölündü. Paylaşılan bilgilere göre iki firmanın da baskın taraf olmaya alışık olması, Hyundai ve Apple arasındaki iş birliğinin önündeki en büyük engel.

Apple’ın proje kontrolünde büyük oranda söz hakkına sahip olması Hyundai Motor’un bazı üst düzey yöneticilerinin hoşuna gitmiyor gibi görünüyor. Aynı zamanda söz konusu anlaşmaya Hyundai Motor’un alt markalarından biri olan Kia’nın da dahil olabileceği konuşulmakta.

Kia’nın en önemli avantajı ise ABD’nin Georgia eyaletinde büyük bir üretim tesisine sahip olması. Apple ABD’de üretim konusunda kararlı ise Hyundai Motor ile Kia için bir anlaşma yapabilir. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlgili Yazılar
Teknoloji

Softtech’in 2021 Teknoloji Raporu’nda öne çıkanlar

4 Dakika Okuma Süresi
Her yıl alanında uzman isimlerin öngörüleriyle hazırlanan Softtech 2021 Teknoloji Raporu yayımlandı. Gelecek yıllarda revaçta olması beklenen teknoloji trendlerini değerlendirmek üzere “Teknolojilerin…
Haber Bültenine Abone Olun

Ekibimizden en son haberleri ve güncellemeleri almak için e-posta listemize katılın.

31 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir