Merhaba!Girişimci Okulu'na Hoşgeldiniz! Abone Ol 

Girişim

Pazardan Uygulaması Semt Pazarlarından Kullanıcılara Robotla Teslimata Başladı

1 Dakika Okuma Süresi

Semt pazarlarındaki tezgâhlardan evlere sipariş olanağı sağlayan Pazar yeri uygulaması Pazardan’ı geliştiren Bizero Robotics, Türkiye’de ilk kez otonom teslimat robotu Pika ile teslimatını yaparak test gönderimlerine başladı.

İlk sipariş Rumeli Hisarüstü pazarından Etiler’deki adrese verildi. Uzaktan operatör erişimiyle oto pilot destekli teslimat yapabilen Pika, Sipariş verilen Rumeli Hisarüstü pazarındaki tezgâha yönlendirildi. Sipariş edilen ürünler pazarcı aracılığıyla Pika’ya yüklendi ve adrese teslim edilmek için yola çıktı. Kullanıcı, sipariş adrese yaklaştığında Pazardan uygulamasından gelen bildirimle siparişini teslim aldı.

Pazardan kurucu ortağı Burak Sıraç Pazardan’ı kurarken meyve ve sebze satan bir platform değil, kullanıcılara dijital semt pazarı deneyimi sunan bir teknoloji şirketi olma vizyonuyla yola çıktık. Kullanıcı deneyimini sürdürülebilir olarak artırmak için tüm süreçlerde teknolojiyi kullanacağız.” açıklamasını yaptı.

Bizero Robotics kurucu ortağı Mehmet AkıncılarKampüs içi yemek teslimatlarından sonra ilk şehir operasyonumuzu Pazardan uygulaması ile gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Yeni normallerle temassız teslimat gereksiniminden yola çıkarak motokuryeleri sahadan masa başına taşıyıp güvenli bir teslimat olayı sunuyoruz. Böylece hem pazarcı esnafının taşıyıcı ihtiyacını gideriyor, hem de son kullanıcıya otonom teslimat robotlarımızla hızlı bir şekilde taze ürünleri taşıyabiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Pazardan’da henüz; Beşiktaş, Şişli, Mecidiyeköy, Levent, Ulus, Etiler, Arnavutköy, Ayazağa, Göktürk, Sarıyer, Maslak gibi ilçelere teslimat yapan tezgâhlar ve 11 semt pazarı mevcut. Çok yakında daha geniş bir yelpaze ile farklı bölgelerde de hizmet verecek.

İlgili Yazılar
Girişim

Dünyada Adresleri Sadeleştiren Girişim Postnick'te Ambassador Olma Fırsatı

2 Dakika Okuma Süresi
Postnick; kullanıcıların tüm adreslerini kayıt edebilecekleri ve onlara takma isim tanımlayabilecekleri merkezi bir adres yönetim uygulamasıdır. Kullanıcılar; il, ilçe, mahalle, apartman numarası…
GirişimTeknoloji

Çekilişlere Kolayca Ulaşın: RaffleApp

1 Dakika Okuma Süresi
İhtiyaç duyduğunuz ürünü kolayca belirleyerek çekilişine katılmak RaffleApp ile artık mümkün. Üniversiteli genç girişimciler tarafından geliştirilen bu çekiliş platformu ile artık istediğiniz…
Girişim

7 adımda mükemmel hakkımızda sayfası hazırlayın!

4 Dakika Okuma Süresi
Herkesin farklı farklı alanlarda gerek işi için gerek ise kendi için web sitesi kurmaya giriştiği bu günlerde web sitelerinin içeriğini kaliteli ve…
Haber Bültenine Abone Olun

Ekibimizden en son haberleri ve güncellemeleri almak için e-posta listemize katılın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir